SuperZoo

Bezpečné procházky se psem

Proto, abyste si se svým psem užili procházku nebo výlet naplno, musí být v první řadě hlavně bezpečná. Jak na to zjistíte v našem článku.

Základní vybavení  

Řádným a padnoucím vybavením vše začíná. Na procházku by měl mít pes pevný obojek (nejlépe kožený, protože ten při správné péči nemění tvar, je pevný, a tudíž ho pes neprovlékne přes hlavu). Vybírejte podle velikosti vašeho psa spíše širší obojky (např. pro střední a velké psy ideálně širší než 2,5 cm). Pokud svého psa venčíte na postroji, měl by být také nasazený tak, aby se z něj pes nevyvlékl, ale zároveň aby nikde netlačil a nezpůsoboval tím psovi zbytečnou bolest a diskomfort. I když jste ze zákona povinni mít svého psa čipovaného, je určitě psí známka velkým plusem k rychlejší identifikaci.

Pokud se váš pes zatoulá, budou nálezci moci ihned zavolat na uvedené číslo – jinak by museli psa dopravit na nejbližší veterinu kvůli načtení údajů z čipu, které provádí veterinář. Na známce nesmí chybět telefonní číslo a vaše jméno. Co dělat, když se ztratí pes vám poradíme v našem článku. K pevnému obojku a známce patří pevné vodítko, opět můžete ideálně zvolit kožené nebo takové, které pes nepřetrhne. Pamatujte, nikdy a v žádném případě svého psa nepouštějte z vodítka, pokud nemá 100 % přivolání. Je třeba si uvědomit, že neposlušný pes ohrožuje nejen sebe, ale také ostatní.  

Buďte vidět 

Především na podzim a v zimě se venčení za tmy nevyhnete. Je třeba myslet na to, že byste měli mít přehled o tom, kde se pes pohybuje – zejména je-li na volno nebo na stopovačce. Můžete zvolit svítící obojky, svítící přívěsky nebo návleky. Skvělé jsou také reflexní vesty.  

Buďte na telefonu 

Zejména pokud se chystáte na delší procházku, výlet či hodláte se svým čtyřnohým parťákem objevovat nová místa, nezapomeňte mít u sebe nabitý telefon. Nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat, protože jak se říká “náhoda je blbec“, můžete díky telefonu zachránit nejen svůj, ale třeba i život svého psa. Při delších výletech se nevyhnete místům bez signálu, ale taková místa je dobré procházet s větší opatrností (můžete někam spadnout, zlomit si nohu a z místa se už sami bez pomoci dostanete těžko). Pokud ale jde o místa vyloženě nebezpečná, tak je zbytečné hazardovat a takovým místům je lepší se vyhnout. Ideální je chodit dlouhé procházky a výlety ve více lidech. Nejen, že je to bezpečnější, ale větší zábava nejen pro dvounožce je stoprocentně zajištěna. 

Držte se cesty 

Základní pravidlo turistů je neopouštět vyznačené cesty a stezky. To samozřejmě platí i pro vás, byť nejste v žádném turistickém spolku nebo klubu. Opět jde o bezpečnost. Nejen pokud cestujete do zahraničí, mějte vždy přehled, v jakém místě se nacházíte. 


Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál!

Další články Výlety se psem